Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA POWIATU

CIĘŻARNE RADOMSZCZANKI BĘDĄ LEPIEJ WIDOCZNE

Ciężarne mieszkanki Radomska i powiatu radomszczańskiego otrzymają specjalne przywieszki, dzięki którym będą lepiej widoczne. Posiadanie przez kobietę znaczka ma być sygnałem, że należy ją w odpowiedni sposób traktować, m.in. ustąpić miejsca w kolejce. Przywieszki będą rozdawane w ramach akcji „Jestem w drodze”, do której przystąpił Szpital Powiatowy w Radomsku.

imgp0418

Celem akcji „Jestem w drodze” jest dyskretne i zarazem skuteczne uświadomienie innym, że kobieta zostanie mamą. Chodzi przede wszystkim o kobiety, u których ciąża nie jest jeszcze widoczna.jestem-w-drodze

– Ciąża to wyjątkowy stan dla każdej kobiety. W tym czasie kobieta powinna być otoczona czułością, nie tylko ze strony najbliższych, ale również społeczeństwa. Zwłaszcza na początku ciąży, kiedy jest ona jeszcze niewidoczna, a dolegliwości ze strony organizmu mogą być negatywne – mówi położna Ewa Kazimierczak (na zdjęciu).

Przywieszki będą rozdawane ciężarnym kobietom bezpłatnie. Mogą je otrzymać m.in. w poradni K, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Rozdawane będą również w szkole rodzenia.

– Mamy nadzieję, że ciężarne kobiety, które posiadają plakietkę, będą w odpowiedni sposób traktowane, m.in. w kolejce do lekarza, w sklepie, czy w miejskiej komunikacji – podkreśla kierownik kancelarii szpitala Przemysław Drozdek.

Pierwsza partia plakietek trafiła już do radomszczańskiego szpitala. Jeśli akcja będzie się cieszyć zainteresowaniem, fundacja „Jestem w drodze” prześle kolejne plakietki.

Tagi
Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW