środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Strona główna / Z ŻYCIA MIASTA I POWIATU / Z ŻYCIA MIASTA / EKOPIKNIK Z BATERIAMI W ROLI GŁÓWNEJ

EKOPIKNIK Z BATERIAMI W ROLI GŁÓWNEJ

Jednym z zadań Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku jest promocja ekologii. W tym celu miejska spółka komunalna zorganizowała kolejny już ekopiknik. Tegorocznej, odbywającej w się w Parku Świętojańskim edycji imprezy przyświecało hasło „Bateriowo – pozbywamy się baterii”.

Impreza poświęcona była selektywnemu gromadzeniu baterii.

– Chcemy uświadomić mieszkańcom, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą niewłaściwe gromadzenie i pozbywanie się zużytych baterii – wyjaśnia Katarzyna Mauchura z PGK w Radomsku.

Radomszczanie, uczestniczący w imprezie chętnie pozbywali się zużytych baterii, a także starych telefonów komórkowych. Tym bardziej, że za ich oddanie mogli otrzymać ekologiczny upominek.

– W domu mamy mnóstwo urządzeń zasilanych bateriami. Zużyte baterie zawsze gromadzimy, a następnie wrzucamy je do specjalnych, przeznaczonych do tego celu pojemników, które można znaleźć chociażby w różnych sklepach. Dziś postanowiliśmy przynieść je na ekopiknik. Bardzo dobrze, że tego typu imprezy są organizowane – usłyszeliśmy od pani Teresy.

Podczas ekopikniku można było nie tylko pozbyć się zużytych baterii i telefonów. Organizatorzy przygotowali też szereg atrakcji. Były wśród nich m.in. koncerty, ekologiczne gry i zabawy dla najmłodszych oraz konkursy z nagrodami.

Patronat nad imprezą objęła redakcja dwutygodnika „Pomiędzy Stronami” i portalu www.pulsradomska.pl

AKTUALIZACJA: Podczas ekopikniku udało się zebrać aż 60 kg baterii. Wszystkie trafią do recyklingu, a pozyskane z nich metale ciężkie zostaną ponownie wykorzystane do produkcji baterii lub elektrosprzętu.

 

Kombit – Monitoring